Çarşamba, Ağustos 4
Home>>Genel>>ramazan bayramı 2021
ramazan bayramı 2021
Genel

ramazan bayramı 2021

Tüm yetişkin erkeklerin yüzde yirmi beşi ve tüm yetişkin kadınların yüzde ellisi bir tür sivilceden muzdariptir. Gerçekler bunlar ama kaç yetişkin yetişkin yaşamlarında hiç en az bir sivilce alevlenmemiş? Yetişkinler, yirmili, otuzlu ve kırklı yaşlara kadar ve hatta bunun ötesinde akne geliştirebilirler.

 

ramazan bayramı 2021

Hiçbir sivilce hoş değildir, ancak bir şekilde yetişkin sivilce daha kötü görünür, çünkü sivilce tipik olarak bir ergenlik sorunu olarak düşünülmektedir. Gerçekte yetişkin sivilce veya bu konudaki herhangi bir sivilce ile baş etmek çok zordur ve depresyona yol açabilir, olumsuz bir öz-imaj ve sosyal kaygı da ortaya çıkabilir. Yetişkinlerde sivilcenin nedenleri tüm insanlar için farklıdır ve tedaviler, nedenleri kadar lapa kadar değişiklik gösterir. Yetişkin sivilcelerinin çoğu etkili bir şekilde tedavi edilebilir ve yönetilebilir. zaman haber motorun yağ yakmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir

Yetişkinlerde sivilcenin nedenleri bilinmemektedir; bazı insanlar yetişkin sivilcenin hormonal köklere sahip olduğunu düşünür. Uygun yetişkin sivilce tedavisi, hormonlarınızı dengelemeyi içerebilir; bu, tipik olarak, hormonların gerçekten sorun olduğu sonucuna varmak için bazı testler için sağlık uzmanınıza veya dermatoloğunuza gitmeyi gerektirir. Bir sivilcenin gelişimi çok ayrıntılı ve çok karmaşıktır. Tıkanmış gözeneklerin yağın kaçmasını engelleyebileceği bilinirken, neden bir gözeneğe değil de başka bir gözeneğe geldiği bilinmemektedir. Tüm gözeneklerde bunun neden olmadığı da bilinmemektedir. Yetişkinlerde akne ve genç sivilcenin birçok nedeni arasında hormon dengesizliği, diyet, genetik, vitamin eksikliği, stres ve daha fazlası bulunur. Gerçek açıklama, bu faktörlerin çoğunun karmaşık bir karışımı olabilir. Sivilceye neyin sebep olduğu bilinmediğinden sivilcenin doğru tedavisine odaklanmak önemlidir.

Akne genellikle hormonal bir hastalık veya durum olarak kabul edilir, yani cildimizdeki yağ üreten bezlerin olgunlaşmasından hormonlar sorumludur. Küçük bir çocukta neden sivilce görmediğini hiç merak ettiniz mi? Küçük çocuklar, cildin yağlarını olgunlaştırmak için gereken hormonlara sahip değildir. Bir kişi yetişkin olduğunda, hormonlarımızı dengesizleştiren ve diğer şeylerin yanı sıra cildimize zarar veren birçok şey vardır. Bu dengesizliklere neden olan bazı şeyler ergenlik, hamilelik, menopoz ve hormonların yükselmesine neden olan diğer birçok şeydir. Akne, kadınlarda ve erkeklerde bulunan erkeklik hormonları olan androjenler tarafından tetiklenebilir. Bu hormonlar tarafından yapılan yağ fazlalıkları, tıkanmış gözeneklerin ve saç köklerinin en büyük nedenidir, bu da bakteri büyümesine ve sivilce ve lekelere neden olur. Hormonların neden olduğu akne, genellikle adet kanaması, hamilelik ve menopoz gibi doğal döngülerde kadınlarda daha yaygındır.

Yetişkinlerde akne tedavisi çok etkilidir ve birçok tedavi yöntemi mevcuttur. En iyi tedavi, genç sivilceler için en çok önerilen tedavinin aynısıdır. Benzoil peroksit, tüm reçeteli ilaçlar da dahil olmak üzere bugün piyasada bulunan diğer sivilce ilaçlarından çok daha iyi sivilceyi öldürür. Bu ürünün etkili olabilmesi için akneli bir kişinin ürünü yeterince kullanması ve verilen talimatlara göre kullanması gerekir. Doğru kullanılırsa ve yeterince büyük miktarda kullanılırsa akne temizlenmeye başlayacaktır. Bu tedavi yöntemi de çok basittir ve hiçbir şekilde kaçamak değildir. Benzoil peroksit, diğer reçeteli akne tedavilerinden farklı olarak önce cilt üzerinde olumsuz bir etkiye sahip değildir, yani iyileşmeyi görmeden cildin kötüleştiğini görmeyeceksiniz. Cilt bu tedaviye tolerans geliştirmediğinden uzun süreli kullanımda etkili olacaktır. İlk seferde sivilce üzerinde işe yararsa, her zaman işe yarar.

Aknenin ailelerde bulaşabileceği anlamına gelen genetik bir bileşen olabilir. Akneleri ergenlik çağının ötesinde devam eden kadınların yüzde ellisine kadarı, kanda bulunan bir protein olan testosteron ve / veya seks hormonu bağlayıcı globülin azalmasıyla birlikte androjen seviyelerinde artış olduğuna dair kanıtlar gösteriyor. Bu anormal hormonal dengesizliklerin düzeltilmesi genellikle semptomları iyileştirir, bu nedenle doktorunuzun bu hormon seviyelerini ölçmeye ve bir tedavi aramanıza yardımcı olmaya hazır olduğunu görmeniz gerekir. Hafif ila orta dereceli semptomlara yardımcı olmak için tezgahta birkaç farklı tedavi mevcuttur ve eczacınız hangi ürünün size en uygun olacağı konusunda tavsiyede bulunabilir.

Yetişkinlerde sivilcenin çoğu kişinin düşündüğünden daha yaygın olduğunu ve yetişkinlerin yalnız olmadığını anlamak önemlidir, yetişkin sivilce hastalarının büyük bir popülasyonu vardır. Yetişkinlerde başlayan sivilcelerden rahatsızsanız, önce doktorunuza danışın. Yardımcı olabilecek bir hormonal yetişkin sivilce tedavisi olabilir. Yetişkin sivilceniz varsa ve şiddetliyse veya ağrıya neden oluyorsa, tereddüt etmeyin, sağlık uzmanınızla konuşun ve sivilcenizin olası tıbbi tedavisini görüşün.

Bir cevap yazın